Dzień Kropki

13 i 16 września obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi, zabawy oraz odkrywania talentów. Dzieci poznały historię Vashti – dziewczynki, która zachęcona przez nauczycielkę odkryła w sobie zdolności plastyczne, opowieść o Michale, który dzięki nieznajomemu przechodniowi i jego piłce uwierzył w siebie i swoje umiejętności sportowe oraz historię życia niewidomego muzyka i hejnalisty z Olsztyna, który dzięki udziałowi i zwycięstwie w programie „Od przedszkola do Opola” rozwinął w sobie talent muzyczny. Uczniowie wskazywali na zastosowanie kropek w piśmie, działaniach matematycznych i otoczeniu. Wyjaśniali znaczenie powiedzeń związanych z kropką np. kropka w kropkę, być w kropce, postawić kropkę nad i. Tworzyli obrazy z plastikowych nakrętek.

Dzień Kropki   Dzień Kropki