sto lat niepodlgłej

Wycieczka z cyklu "Zwiedzamy ważne, wybrane miejsca w Polsce"

12.10.2017 r. Gdańsk – centrum Hewelianum i Muzeum Wojny - wycieczka zorganizowana dla uczniów z klas siódmych naszej szkoły.

Gdańsk – miasto z piękną historią, położone u ujścia Motławy do Wisły i nad Zatoką Gdańską.

Pobyt w Centrum Hewelianum - zwiedzanie historycznych zakamarków fortu Góry Grodzisko. Była to blisko dwugodzinna wycieczka, zetknięcie się z mało znaną historii tego wyjątkowego miejsca, ale również przejście uczestników przez labirynty podziemnych korytarzy i fortyfikacje oraz spacer wytyczoną ścieżką prowadzącą do miejsc związanych z historią fortu.

Muzeum Wojny

- zwiedzanie wystawy głównej.

Sercem Muzeum jest wystawa główna zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. Zajmuje powierzchnię niemal 5 tys., jest jedną z największych wystaw na świecie.

Muzeum ma za cel upowszechniać wiedzę o II wojnie światowej oraz służyć pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach; ma być nowoczesnym obiektem pod względem formy, a także prowadzonej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i badawczej.

W przystępny dla historycznego laika sposób przedstawiona geneza i przebieg wojny. Wiele ciekawych informacji i wzruszający historii ofiar tamtych wydarzeń. 3 godziny minęły jak chwila.

Piękna lekcja historii dla każdego. To muzeum pokazuje, ze historii można uczyć w sposób interesujący. Niesamowita aranżacja. Świadectwa osób, które przeżyły II Wojnę Światową, były niezwykle wzruszające.

To miejsce, które nie tylko warto, ale trzeba odwiedzić. Po pierwsze ciekawa bryła architektoniczna. Po drugie i najważniejsze, wystawa w muzeum. Byliśmy zaskoczeni kompleksowością podejścia do tematu: od przyczyn II wojny światowej na całym świecie do lat powojennych.

Zwiedzamy ważne, wybrane miejsca w Polsce   Zwiedzamy ważne, wybrane miejsca w Polsce