sto lat niepodlgłej

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Olsztynie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas: VII a, VII c, VI d, VIII a i VIII c oraz uczniów klas czwartych przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

100 lat Niepodległości