[Rozmiar: 57012 bajtów]

XV Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie

W dniach od 23 do 25 maja 2019 r. przedstawiciele naszej szkoły Kinga Wojtanka, Zuzia Niska i Karol Szymanowski oraz nauczycielki Beata Winciun–Dubanowska i Katarzyna Kur uczestniczyli w XV Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie. W zlocie wzięło udział 15 szkół z całej Polski oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu Ksiądz Biskup Antoni Długosz, kanclerz MKOU – Pan minister Marek Michalak, sekretarz MKOU – Pani Barbara Kolago, Ksiądz Stanisław Chryc, Ksiądz Piotr Sadkiewicz, Pani Maria Woźniak, Pan Jan Wojdak, Pan Mirosław Greluk, Pan Ryszard Kiełek, Pan Grzegorz Jach, Pan Adil Abdel-Aati i Pan Tomasz Skóra.

Uroczystość rozpoczęła się mszą, którą celebrował ks. bpa Antoni Długosz. Część artystyczna oraz uroczysta prezentacja szkół i sztandarów odbyła się w pięknej sali Zygmuntówki w Grali Dąbrowiźnie. Mieliśmy również okazje kolejny raz uczestniczyć w bardzo podniosłym wydarzeniu, jakim było wręczenie przez p. Marka Michalak „Orderu Uśmiechu” Tomaszowi Skórze i Adilowi Abdel Aati z Sudanu. Zgodnie z ceremoniałem nowi kawalerowie musieli wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się.

Tego samego dnia, odbyło się spotkanie z kawalerami, podczas którego dzieci mogły bliżej ich poznać i dowiedzieć się na przykład jakie przedmioty lubili, bądź nie, będąc w szkole, czy też jakie mieli „ksywki”.

Tradycyjnie miały też miejsce występy szkół. Nasi uczniowie zaprezentowali się w piosence „Chodź pomaluj mój świat”. Drugi dzień zlotu również obfitował w wiele atrakcji. Przy słonecznej pogodzie spędziliśmy czas w Parku Iluzji.

Dziękujemy serdecznie organizatorom XV zlotu za zaproszenie, za wielki trud przygotowań i atrakcje oraz wszystkim uczestnikom za czas spędzony w miłej atmosferze.

XV Ogólnopolski Zlot Szkół im. KOU   XV Ogólnopolski Zlot Szkół im. KOU

XV Ogólnopolski Zlot Szkół im. KOU