ROK SZKOLNY 2014/2015

lista wydarzeń 2014/2015

Wojewódzkie przełajowe biegi sztafetowe - 16.10.2014 r.

W dniu 16.10.2014 r. pojechałam wraz z moimi koleżankami na zawody- Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców do Nowego Miasta Lubawskiego.

Naszą szkołę reprezentowały:
  • Julia Kubicka VI c
  • Kornelia Herman VI c
  • Kornelia Gajdowska VI b
  • Julia Drygas VI b
  • Ula Komosińska VI c
  • Oliwia Cwalińska VI d
  • Wiktoria Konopka VI D
  • Ada Cieszyńska IV C
  • Nikola Wysocka V a

Każda z nas miała przebiec 800 m (10x800m). Biegłyśmy w terenie, błota nie zabrakło. Stres zjadł mnie bardzo, bałam się, że pobiegnę najgorzej. Lecz miałyśmy mocny skład i wszystkie się wspierałyśmy.

Biegłam na przedostatniej zmianie, za mną była bardzo dobra zawodniczka Julia Kubicka. Bieg rozpoczęła Wiktoria Konopka która w strefie zmian była czwarta. Powoli nadchodziła kolej na mnie. Odebrałam pałeczkę i pobiegłam, bardzo szybko. Nie miałam kogo gonić bo wszyscy byli z tyłu. Było ciężko, pod górę najgorzej i zwolniłam. Przebiegłam trasę w 3:18 ale były lepsze dziewczyny ode mnie. Dziewczyny jak kończyły bieg to ledwo trzymały się na nogach, lecz ze mną było gorzej. Byłam tak zmęczona, nie mogłam utrzymać się i pani mi pomogła jakoś stać. To nie było łatwe. Z tego wszystkiego popłakałam się. Nie wiem, czy ze szczęścia czy ze zmęczenia!

Był warto! Czwarte miejsce na jedenaście drużyn. Duma mnie rozpiera, jak patrzę na puchar. Jestem zadowolona z naszego miejsca. Czwarte miejsce w województwie!!!!!!!

Chcę więcej takich zawodów, mimo tego, że było ciężko, ale to mnie kręci. Dzięki pani Kukielskiej mojej nauczycielce w-f, odkryłam swój talent. Na zawodach sportowych - czwartkach lekkoatletycznych poznałam moją panią trener Bronisławę Ludwichowską i teraz trenuję lekkoatletykę.

Polecam wszystkim rozwijać swoje pasje! Zobaczcie w czym jesteście dobrzy i rozwijajcie to, bo każdy ma talent do czegoś, a z takich zawodów, pucharów, medali, dyplomów możecie być dumni jak ja.

Wiktoria Petniunas - uczennica kl.VI d SP 3 w Olsztynie, która dzięki tej szkole rozwija swoje pasje