Szkolna Majówka

W dniach 19 - 20 maja 2006 r. odbyła się „Szkolna Majówka” zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz Parafię NMP Ostrobramskiej. Celem majówki była integracja zespołu uczniów będących uczestnikami Dziecięcej Scholki Parafialnej KIDS OF GOD oraz innych uczniów naszej szkoły. Impreza rozpoczęła się w piątek po południu grą terenową na Starym Mieście. Uczniowie podzieleni na cztery grupy zdobywali informacje związane z historią naszego miasta. Po powrocie do szkoły była wspólnie przygotowana kolacja, a po niej gry i zabawy sportowe zorganizowane przez studentów OSW dla dzieci i ich opiekunów. Po emocjonujących rozgrywkach odbyły się wspólne śpiewy i pląsy przy akompaniamencie gitar wokół symbolicznego ogniska. Późnym wieczorem dzieci udały się do sal, aby przed zaśnięciem wysłuchać czytanych przez swoje panie bajek. Drugi dzień był równie interesujący. Zaczął się od porannej gimnastyki na świeżym powietrzu. Po własnoręcznie przygotowanym śniadaniu był czas na wyśmienitą zabawę integracyjną pt. ”Bajka o Ćwierćlandzie” zaczerpniętą z pedagogiki zabawy propagowanej przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA. Ostatnim punktem programu były wspólne pląsy i nauka piosenek turystycznych. Dzieci pełnie niezapomnianych wrażeń udały się do domów.