ROK SZKOLNY 2018/2019

lista wydarzeń 2018/2019

Spotkanie z misjonarką - 23.10.2018 r.

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji”
Św. Jan Paweł II

23 października br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 4 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo (obszar tego państwa to jakby dwa razy nasze województwo).

Pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków i koloru ziemi w Afryce.

Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, lóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz „Taczenta” – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

Jolanta Kowalska

Spotkanie z misjonarką   Spotkanie z misjonarką

Spotkanie z misjonarką