Spotkanie Szkolnych Kół Caritas
powrót do strony głównej

Dnia 25.09.2010 roku przy Kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka zostało zorganizowane spotkanie wszystkich szkolnych kół Caritas. Podczas festynu otrzymaliśmy cebulki żonkili, aby zasadzić je na swoich poletkach szkolnych. Dzień 25 września jest również oficjalnym rozpoczęciem VII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Hospicjum to też życie", w której hospicjum także wzięło udział. Tegoroczna kampania kładzie nacisk na dzieci osierocone i problemy związane z przeżywaniem żałoby. W festynie wzięły udział również dzieci, które straciły w wyniku choroby bliską osobę i obecnie zmagają się z procesem przeżywania żałoby.
Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez Ks. infułata Adolfa Setlaka. Dalsza część uroczystości odbyła się w Oratorium, gdzie wysłuchaliśmy występu olsztyńskich gimnazjalistów.
Po części artystycznej zaprezentowały się Szkolne Koła Caritas. Nasze Koło reprezentowały Emila Kruczek, Kamila Eberhart, Patryk Nawacki, Artur Cieszyński, Kinga Burczak, Wiktoria Żuchniewicz. Pięknie o Miłości zaśpiewała Kinga Burczak.
Kolejnym elementem spotkania była inauguracja akcji POLA NADZIEI, podczas której szkoły otrzymały cebulki zonkili. W tym roku Hospicjum otrzymało od darczyńcy 4000 cebulek. Ogłoszony został również konkurs na przedstawienie teatralne o dowolnej tematyce, którego rozstrzygnięcie przewidziane jest na koniec maja 2011 roku. Przygotowane przedstawienia wykorzystane zostaną u pacjentów Hospicjum i podczas spotkań z rodzinami w żałobie.
Na zakończenie zorganizowany był gorący i smaczny poczęstunek. Było radośnie, sympatycznie i przyjaźnie:-)

Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię