Dzieci z SKC w akcji "Pola Nadziei"
powrót do strony głównej

Hospicjum Domowe Caritas po raz VII przystępuje do akcji "Pola Nadziei" Jest to akcja charytatywna, której symbolem są żonkile uznane za międzynarodowy znak nadziei. Program przybliża tematykę cierpienia i umierania, edukuje społeczeństwo i pozyskuje fundusze na działalność hospicjum. Z tej racji wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy w Centrum Handlowym "Alfie" - zbieraliśmy na respirator dla dzieci z Hospicjum Domowego w Olsztynie. Tym , którzy wspomagali naszą akcję w podziękowaniu wręczaliśmy żonkile.
Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i otworzyły swoje serca, aby pomagać innym nie mając żadnych korzyści dla siebie. Wolontariusze zaangażowani w zbiórkę posiadali identyfikatory z aktualnym numerem pozwolenia i puszki oznakowane logiem Caritas.
Podczas zbierania funduszy na potrzeby hospicjum trwała również akcja promująca idee hospicyjne. Każdy kto był zainteresowany naszą działalnością z materiałów informacyjnych dowiedział się wszelkich informacji. Jak ważny jest każdy uśmiech na twarzy dziecka w trudnych chwilach zmagania się z chorobą. Kochać do końca...

Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię