Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 18 IX 2007 r. w naszej szkole odbył się apel przy współudziale Komendy Miejskiej Policji. Podczas apelu przeprowadzono z dziećmi klas pierwszych pogadankę dotyczącą bezpiecznej drogi do szkoły. Następnie pan aspirant sprawdził wiadomości uczniów w formie pytań konkursowych typu:

• Jak przechodzimy przez jezdnię?
  • W jakim wieku można jeździć rowerem po ulicy?
  • Jak się zachowujemy na jezdni?
Nagrodą za prawidłową odpowiedź był znaczek odblaskowy. Również rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Bezpieczeństwo dziecka na drodze", który ogłoszony był już w pierwszych dniach września.
Z wytypowanych prac plastycznych jury w składzie:
  • Joanna Sędrowska – wicedyrektor
  • Elżbieta Wołosewicz-Tabaka – nauczycielka świetlicy
  • Anida Styraniec-Łapa – nauczycielka świetlicy
  • Monika Niska – nauczycielka świetlicy
miało za zadanie wybrać najładniejszą.

Nagrodę główną, sponsorowaną przez Firmę Statoil, w postaci roweru górskiego i kasku zdobyła uczennica klasy Ic - Patrycja Jotel. Wręczył ją przedstawiciel Statoil - Artur Bystrek. Szczęśliwa dziewczynka odbyła jazdę próbną w sali gimnastycznej.
Wyróżniono też prace innych dzieci i wręczono oficjalnie nagrody-kamizelki i znaczki odblaskowe następującym uczniom:
    Aleksandrze Góreckiej kl. Ia
    Zuzannie Kińskiej kl. Ic
    Piotrowi Dobrzyńskiemu kl. Id
    Tomaszowi Wojnowskiemu kl. Id
    Monice Zakrzewskiej kl. Ic
    Martynie Krakówka kl. Ib
    Oldze Mutryn kl. Ia
    Justynie Szynkowskiej kl. Ia
    Marcinowi Szenderowiczowi kl. Ic
Każde dziecko uczestniczące w apelu otrzymało grę planszową o ruchu drogowym oraz znaczek odblaskowy na tornister. Wszyscy byli zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę.