Zawody sztafetowe w biegach przełajowych dziewcząt
Mistrzostwa Olsztyna
powrót do strony głównej

Godzina 10.00 zebrałyśmy się w jedenastkę w sali gimnastycznej. Pani Barbara Kukielska dała nam koszulki SP3 z numerami. Dziewczyny uczestniczące w sztafecie były z klas 5 i 6: Agnieszka Kundo 5b, Monika Maciejewska 6b, Justyna Michalak 5a, Olga Mutryn 5a, Julia Walczak 5b, Marta Pieczarka 6a, Ola Mach 5b, Martyna Krakówka 5a, Dominika Szymla 6d i Natalia Gieroim 6b. Po krótkich wskazówkach dotyczących biegu p.Barbary wyszłyśmy ze szkoły i poszłyśmy przez park w kierunku Hali Uranii. Gdy byłyśmy na miejscu stwierdziłyśmy że to będzie ciężki, męczący i długi bieg. Musiałyśmy przebiec 600m w jak najkrótszym czasie. Zaczęłyśmy od rozgrzewki i rozpoznania trasy. Zawody na terenach zielonych przy pływalni, na ul. Głowackiego powoli się rozpoczynały.
Godzina 10.25. Komentator i sędzia ogłosili że za 5 min rozpoczyna się pierwszy bieg sztafetowy dziewcząt Szkół Podstawowych. Patrzyłyśmy na rywalki myśląc czy damy im rade.
Godzina 10.30. Zaczął się bieg jako pierwsza wybiegła Agnieszka Kundo z 5b. po pierwszej zmianie miałyśmy 3 miejsce. Potem wystartowała Monika Maciejewska. Dzięki niej miałyśmy dużą przewagę z 3 miejsca przeszłyśmy na 1.
Przed końcem zawodów SP2 wyszła na minimalne prowadzenie. SP3 dawała z siebie wszystko, dziewczyny walczyły do końca. Ostatnia zawodniczka Natalia Gieroim przekroczyła linie mety jako W-ce Mistrz Olsztyna.
SP3 Olsztyn zajęło 2 miejsce w śród szkół podstawowych w Olsztynie. Zdobyliśmy również puchar i dyplom z którym wróciliśmy do szkoły i przekazaliśmy Pani Dyrektor.

Natalia Gieroim 6b i Ola Mach 5b

Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię Kliknij, aby uruchomić fotogalerię