Konkursy i imprezy szkolne
organizowane w roku szkolnym 2016/2017

Szkolny Konkurs Literacki „W świecie baśni”

18 stycznia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Literacki dla klas IV „W świecie baśni”. Był on podsumowaniem tematyki baśniowej wynikającej z realizacji zadań programowych klasy IV.

Do zadań konkursowych przystąpiły trzyosobowe zespoły- reprezentanci każdej klasy IV. Część pytań skierowana była do całych klas. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dziesięciu konkurencjach. Ich zadaniem było między innymi: odgadnięcie tytułów baśni na podstawie fragmentów utworów oraz rekwizytów czy zaprezentowanie plakatu zachęcającego do czytania baśni. W czasie zmagań konkursowych wybrani uczniowie wcielali się w postaci ulubionych baśniowych bohaterów. Całe klasy prezentowały hasła promujące czytanie baśni.

WYNIKI:
I MIEJSCE: KLASA IV A
II MIEJSCE: KLASA IV B
III MIEJSCE: KLASA IV C
IV MIEJSCE: KLASA IV D

Dzięki tej formie pracy ( nauka przez zabawę) uczniowie mieli okazję powtórzyć zdobyte wiadomości oraz doskonalić wiele cennych umiejętności, takich jak współpraca w grupie.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły polonistki: Katarzyna Wróblewska-Dziugiewicz oraz Jolanta Kołowska, a zmagania uczniów oceniały panie: Marta Jaworska-Kret oraz Katarzyna Kur.