Konkursy i imprezy szkolne
organizowane w roku szkolnym 2015/2016

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki
Czy znasz swoje prawa?

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie włączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Z tej okazji zorganizowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki pod hasłem Czy znasz swoje prawa? skierowany do dwóch kategorii wiekowych. Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne związane z prawami dziecka, natomiast uczniowie klas IV-VI oprócz prac plastycznych dodatkowo pisali wiersz. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu olsztyńskich szkół podstawowych, łącznie nadesłano 58 prac konkursowych. Dnia 20.11.2015r. podczas uroczystego podsumowania konkursu, laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia.

Aby uświetnić ten dzień w bibliotece szkolnej miały miejsce Poczytajki opowiadające o prawach dziecka. Dzieci zgromadzone w czytelni miały okazję wyrazić opinie, prowadzić dyskusję i uzasadniać swoje racje. Chętni uczniowie recytowali wiersze napisane przez kolegów - uczestników Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Moje Prawa i Obowiązki. Wiersze te zostały zebrane w książeczkę, którą otrzymały szkoły biorące udział w powyższym konkursie.

Uczniowie klas szóstych, przeprowadzili cykl zajęć dla swoich młodszych kolegów i koleżanek o prawach dziecka.

Na lekcjach wychowawczych miały miejsce debaty dotyczące potrzeb i problemów dzieci.

Uczniowie wybierali najważniejsze dla siebie prawo, wpisywali je w chmurki, które własnoręcznie wykonali. Każdy uczeń naszej szkoły miał przypięte do piersi hasło zawierające jedno z Praw Dziecka.

Podjęte z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka inicjatywy, zaangażowały całą społeczność uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców.