Ważniejsze informacje

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie
To droga do sukcesu Twojego dziecka

Bezpieczne położenie szkoły z dala od ruchliwych ulic wśród zieleni PARKU KUSOCIŃSKIEGO. Jesteśmy nowoczesną szkołą polskiego systemu edukacji, stale podnoszącą wyniki nauczania. Szkoła legitymuje się wysoką jakością pracy. Jesteśmy jedyną szkołą w mieście stowarzyszoną w UNESCO.

Wszystkie działania opiekuńczo-wychowawcze skierowane są na rozwój ucznia.

Szkoła posiada monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Ściśle współpracujemy z rodzicami, którzy są najlepszymi sojusznikami szkoły. To z myślą o nich realizujemy programy i podejmujemy szereg przedsięwzięć organizując warsztaty „Szkoła dla Rodziców”, festyny, dni otwarte.

Tradycją naszej szkoły jest dzień adaptacyjny dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Współpracujemy ze Szkołą Francuską „MICHELIN”.

Jesteśmy jedyną szkołą w Olsztynie, która brała udział w programie „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy”.

Gruntowne wykształcenie w przyjaznej atmosferze to gwarancja sukcesu dziecka w dorosłym życiu

Uczniom naszej szkoły zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej w godz. 6.45 – 16.45.

Codziennie czynny jest gabinet profilaktyki medycznej.

W stołówce można zjeść pyszny obiad gotowany w szkole.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w godz. 8.00 - 15.45 (dwuzmianowość w klasach I–III).

Nauka w naszej szkole to radość, rozwijanie talentów i pasji

Stwarzamy optymalne warunki dla edukacji, wychodzimy naprzeciw wyzwaniom jakie niesie współczesny świat.

Nasze dzieci są radosne, ciekawe świata, czują się bezpieczni