Edukacja wczesnoszkolna

Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznej przygotowany przez wychowawców i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W uroczystości uczestniczyli także rodzice, babcie i dziadkowie. Chóralnie odśpiewane zostały pieśni żołnierskie z okresu I Wojny Światowej: „Przybyli ułani pod okienko”, „Białe róże”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Hej, sokoły” oraz nieco późniejsze „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Wspólny śpiew urozmaicony został ciekawą interpretacją i recytacją wierszy w wykonaniu uczniów klas: II a, II b i II e oraz wspaniałą grą na dzwonkach „Mazurka Dąbrowskiego” i „Wojenko, wojenko” w wykonaniu Dawida Ołdakowskiego z klasy II c. Uroczystość poprowadziła w pięknym, niepozbawionym wyważonego dowcipu stylu wychowawczyni klasy II c pani Marzena Wiecierzycka. Okolicznościową prezentację z tekstami pieśni i osobliwymi miejscami naszego regionu opracowała wychowawczyni klasy IIa pani Adrianna Skwarczyńska. Nad stroną muzyczną i odpowiednim nagłośnieniem czuwała wychowawczyni klasy II e pani Karolina Gaweł. Kotyliony dla uczestników spotkania przygotowała pani Jolanta Zielińska, a dokumentację fotograficzną sporządziła pani Emilia Piotrkowska.

Spotkanie miało radosny charakter i przebiegało w rodzinnej atmosferze, potwierdzając prawdziwość powiedzenia, że muzyka łączy pokolenia. Uzyskana frekwencja i wyniki przeprowadzonej ewaluacji jednoznacznie wykazały potrzebę kontynuacji tego rodzaju spotkań w społeczności szkolnej.

Gościom serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie we wspólny śpiew.