Edukacja wczesnoszkolna

Szkolna Spartakiada Zdrowia 2016

Sport i ruch to ważne elementy życia, których nie powinno się zaniedbywać, gdyż tylko wtedy możemy utrzymać nasze ciało w dobrej formie. Kondycja fizyczna wpływa na stan umysłu i na odwrót. Dlatego też w naszej szkole zorganizowano tydzień „Aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania”. W związku z tym wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w Szkolnej Spartakiadzie Zdrowia. W środę 4 maja klasy I, w czwartek 5 maja klasy III i w piątek 6 maja rywalizowały klasy II. Dzieci chętnie brały udział w zawodach sprawnościowych były zmęczone, ale radosne i zadowolone wróciły do klas.

Oprócz aktywności fizycznej bardzo ważną sprawą jest zdrowe odżywianie - o którym przeprowadzono szereg pogadanek. Uczniowie klasy II e w ramach promocji zdrowego odżywania wykonali bardzo smaczną, pełną witamin sałatkę owocową.