Edukacja wczesnoszkolna

Świąteczna Magia

Grudzień to miesiąc kiedy z każdej klasy dobiega śpiew kolęd i odbywają się próby jasełek bożonarodzeniowych. 21 grudnia w sali nr 2 odbyła się ” wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Klasa II e zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od przypomnienia zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych. Potem złożyliśmy sobie najszczersze życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku a następnie przy słodkim poczęstunku odśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Wszystkim podobały się (i smakowały) pierniczki, które przygotowały mamy Ali i Piotrusia. Dodatkową atrakcja była możliwość udekorowanie ich według własnego pomysłu. Uczniowie do dyspozycji mieli różnokolorowe posypki i jadalne ozdoby. Było smacznie i „artystycznie”.