Edukacja wczesnoszkolna

Rajd z Mikołajem

Dnia 5 grudnia Mikołaj Tolek ze Śnieżynką Irenką poprowadzili dzieci z naszej szkoły na rajd turystyczny z Olsztyna do Bartąga. Wszyscy liczyliśmy na śnieg do kolan, ale niestety zima w tym roku nie była zbyt szczodra w sypaniu białym puchem. Mieliśmy troszkę niepewne miny: zimowy- mikołajkowy rajd bez śniegu!!! Na szczęcie kolejny raz okazało się, że nie tyle aura jest ważna co dobre towarzystwo. „Pierwszaki” z Ib i „czwartaki” z IV b wraz sponad 100 dzieci z olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ruszyły na szlak. Przechodziliśmy koło jeziora Bartążek, a Śnieżynka Irenka opowiedziała nam legendy związane z tym jeziorem. W Bartągu nad Łyną rozpaliliśmy ognisko. Upiekliśmy kiełbaski i wszystko co się dało: chlebek, bułki, jabłka, pianki. Potem śpiewaliśmy kolędy. Mikołaj pochwalił nas za kolędę „ Gore gwiazda”. Potem było jeszcze tylko troszkę słodkości i powrót do domu.

Sobota zupełnie inna niż ta przy telewizorze czy komputerze. Niezapomniana.

Marzena Wiecierzycka