Edukacja wczesnoszkolna

Wiosenny rajd z marzannami

„Gramy w zielone” na trasie Olsztyn – Gietrzwałd- Tomaryny- leśniczówka Mitelki – Olsztyn.

Dnia 20 marca klasa Ib i IV b uczestniczyły w rajdzie wiosennym „ Gramy w zielone” . Dzieciom towarzyszyły dwie Marzanny  Celem rajdu było poznanie piękna najbliższych okolic, popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa, kształcenie postaw proekologicznych, kultywowanie tradycji żegnania zimy i witania wiosny. Turystów z sześciu olsztyńskich szkół- ok 90 osób - przywitała zimowa pogoda: lekki mróz i śnieg. W czasie rajdu odwiedziliśmy kościół w Gietrzwałdzie i fortyfikacje w Tomarynach . Musieliśmy wysilić naszą uwagę ponieważ wizyta w każdym miejscu kończyła się krótkim „quest-em”. Najtrudniejszy do uzupełnienia był wierszowany tekst opisujący drogę od Tomaryn do Mitelek. Brak uwagi mógł spowodować zagubienie drogi. Ale udało się ! Wszyscy doszliśmy do leśniczówki. Tam leśniczy oraz dzieci z klas I – III sadzili drzewka, rozmawiali o lesie i jeziorach dystroficznych ( !!!). W ognisku najpierw upiekliśmy kiełbaski , a potem spaliliśmy ekologiczne, bo zrobione z materiałów roślinnych marzanny. I wtedy zaświeciło słońce..... To chyba dzięki nam czuć już wiosnę.