Edukacja wczesnoszkolna

Rajd pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”

Dnia 22 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Wszyscy uczestnicy spotkali się na dworcu PKP skąd pociągiem pojechaliśmy do Wipsowa. W Wipsowie przywitał na pan leśniczy wraz ze swoimi współpracownikami. Wspólnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną „Zielony szlak” poznając i słuchając ciekawych opowieści o życiu lasu i jego mieszkańcach. Po wędrówce liczącej około 10 km zjedliśmy smaczne kiełbaski upieczone przy wspólnym ognisku. Po krótkim odpoczynku oraz zabawach integracyjnych i ruchowych odbyła się debata o Niepodległości pod hasłem „Jak rozumieją niepodległość dzieci, a jak dorośli?”. Okazało się, że dzieci jak i rodzice mają ogromną wiedzę z tego zakresu. Następnie rozwiązaliśmy wielki test na temat znajomości regionu Warmii i Olsztyna. Pełni wspaniałych nastrojów i przeżyć wróciliśmy pociągiem do Olsztyna.

Niepodległa dla wszystkich