Edukacja wczesnoszkolna

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W tym roku klasa II e bardzo pilnie przygotowywała się do Świat Bożego Narodzenia. Pierwszego grudnia udaliśmy się do kina Awangarda na film "Magiczne Święta Kacpra i Emmy", który rozbudził w nas atmosferę świąt. Od początku grudnia codziennie otwieraliśmy koperty z zadaniami do wykonania: tworzyliśmy kartki świąteczne, obdarowywaliśmy się prezentami, robiliśmy ozdoby świąteczne, dekorowaliśmy pierniczki i naszą salę. Szukaliśmy także informacji na temat historii Świętego Mikołaja, a nawet dowiedzieliśmy się kto przynosi prezenty dzieciom w innych krajach. Ćwiczyliśmy też przedstawienie "Trzej Mędrcy i chłopiec" i pokazaliśmy je klasie Ia i IIc oraz naszym rodzicom. Najbardziej podobał nam się dzień, w którym naszym zadaniem było przyjście do szkoły w dwóch różnych skarpetkach.