Edukacja wczesnoszkolna

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

W dniach 21-22 września uczniowie kl. III b i III d uczestniczyli w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a wśród nich wystawa robotów Lego oraz pokazy Centrum Nauki Kopernik „Eksperymentuj!”. Bardzo ciekawe były kolorowe urządzenia naukowe: wielka kołyska Newtona, generator van de Graffa, koło optyczne "Wirujący krater", lewitująca piłka, kula plazmowa, rower elektrownia oraz pisanie lustrzane. Dzieci wzięły także udział w pokazie efektów specjalnych , sprawdzały, czy banknoty spalają się w ogniu oraz jak działa ognista różdżka czarodzieja. Na ekranach multimedialnych uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi planet , a także wsłuchać się w brzmienie każdej z nich. Zajęcia w Bibliotece Uniwersyteckiej były interesującą nauką poprzez dobrą zabawę.