Edukacja wczesnoszkolna

Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne

Dnia 3 grudnia 2015 rok odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne. Organizatorem było Stowarzyszenie Trójka działające przy naszej szkole. Celem warsztatów było przygotowanie się do świąt przez wspólne- dzieci, rodziców ,nauczycieli- tworzenie ozdób świątecznych i śpiewanie kolęd. Spotkaniu towarzyszyła jeszcze jedna idea. Uczestnicy warsztatów przynieśli prezenty dla podopiecznych olsztyńskiego Domowego Hospicjum Dla Dzieci. W ten sposób chcieli udzielić im wsparcia. Na parterze szkoły spotkali się wszyscy chętni z klas I- III. Frekwencja dopisała. Przyszli chętni z klasy: I b, Ic, Ie, If, IIa, IIb, IIc, IIf, IIIa, IIIb, IIIc . W czasie spotkania wykonano przepiękne ozdoby , pocztówki, bombki z zastosowaniem różnych technik: papieroplastyki, kirigami, wycinaki, modelowania, decoupage. Dzieci próbowały swoich sił w śpiewaniu kolęd przygotowanych przez panią Karolinę Zabłotną. Każdy mógł dostać nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie „Trójka”. Wspólne działanie dało wszystkim wiele radości. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas upominki dla hospicjum wywołały uśmiech na twarzach ciężko chorych dzieci i tych, którzy są z nimi na co dzień.

Marzena Wiecierzycka