Edukacja wczesnoszkolna

Bal karnawałowy klas I-III

W dniu 03.01.2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Korytarz szkolny w tym dniu zamienił się w salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I-III z porannej zmiany, a po południu uczniowie klas I – III z popołudniowej zmiany. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal w swoich salach lekcyjnych wraz z paniami wychowawczyniami, które zadbały o dobór zabaw do możliwości swoich podopiecznych. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Punktem głównym balu była parada wszystkich klas w strojach na korytarzu, prezentacja baśniowych postaci. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Bal karnawałowy klas I-III   Bal karnawałowy klas I-III

Bal karnawałowy klas I-III