11 listopada w szkolnej bibliotece

Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę świata - odzyskał wolność i suwerenność.

Biblioteka szkolna przyłączyła się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowana została gazetka ścienna oraz wystawka książek mówiących o naszej historii, sławnych ludziach oraz wiersze i piosenki patriotyczne.

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pt. Polska - moja Ojczyzna - opowieść o Białym Ptaku.

Opowieść o Orle wprowadziła słuchaczy w czasy zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci w atlasach oglądały podział ziem polskich przez zaborców, porównywały jak zmieniał się nasz herb-godło na przestrzeni wieków. Rozmawiały o naszej Ojczyźnie, co oznacza dla nas dziś i jak możemy o Nią dbać. Uczniowie stworzyli również książeczki z ilustracjami. Można je obejrzeć w bibliotece szkolnej.

Uczniowie klas VI - VIII rozwiązywali krzyżówki patriotyczne. Hasła dotyczyły dziejów Polski, ważnych wydarzeń z naszej historii oraz przywódców, władców i ludzi- patriotów, których imiona powinny pozostać w naszej pamięci.