Lekcja biblioteczna o chlebie

14 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla uczniów klas drugich i trzecich. Podczas lekcji dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się na czym polega praca młynarza i piekarza oraz jak wyglądają młyn i piekarnia. Zapoznały się z procesem powstawania różnych rodzajów mąk. Uczniowie usłyszeli o urządzeniach wykorzystywanych przy wypieku pieczywa. Wspólnymi siłami rozpoznali podstawowe gatunki zbóż oraz skomponowali prosty przepis na chleb. Ponadto odgadywali znaczenia ludowych przysłów o chlebie. Dopełnieniem spotkania było wysłuchanie przez uczestników zajęć przepięknego wiersza.

Spotkanie z uczniami młodszych klas było wyśmienitą okazją, aby przypomnieć dzieciom o tym, iż pieczywo należy szanować i nigdy nie powinno być marnowane.

Lekcja o chlebie   Lekcja o chlebie