Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) w bibliotece zorganizowane zostały konkursy skierowane do uczniów klas III oraz VI.

Trzecioklasiści wzięli udział w turnieju wiedzy o języku polskim. Każda z klas wytypowała trzyosobową drużynę, która walczyła o miano najlepszej. Uczniowie uzupełniali dyktando, porządkowali wg kolejności alfabetycznej nazwy polskich miast, wyszukiwali w tekście części mowy. W skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania, wykazując się znajomością zasad pisowni. Zwyciężyła reprezentacja klasy IIIa w następującym składzie:

Najstarsi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka ojczystego dotyczącą frazeologizmów. Do konkursu zgłosiło się 36 osób. Z tym, jak się okazało, niełatwym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Oskar Kabaliuk kl.VIc oraz Mateusz Surdykowski kl.VId

Gratulujemy!